LG Optimus Me P305

17.05.2011

hemensor

LG Optimus Me P305 Smartphone

LG Optimus Me P305 Android akıllı cep telefonunu test merkezimize konuk ettik. Özellikleri ve fiyatıyla editörlerimizden fiyat / performans ödülünü alan P305, LG’nin piyasaya sürdüğü uygun fiyatlı bir Android cep telefonu olarak karşımıza çıkmakta.

pozitifPozitif Özellikleri: 2,8inç 320 x 480 piksel çözünürlüklü 262k (262 bin) renkli kapasitif dokunmatik ekran, GPS, wireless, Bluetooth, Android 2.2 Froyo, 600Mhz (turbo hızda 800Mhz, turbo hıza destek verip vermediğini bilmiyoruz) Qualcomm MSM7227 işlemci, 140Mb dahili hafıza ve 32Gb ‘a kadar microSD desteği, 3Mp kamera.

negatifNegatif Özellikleri: 262k yerine 16 milyon renkli ekran olabilirdi, işlemci hızı daha yüksek olabilirdi, RAM bilgisi verilmemiş olduğu için Android 2.2 ‘den sonraki versiyonları destekleyecek mi bilmiyoruz.

teknikTeknik Özellikler: LG Optimus Me P305, teknik özellikler olarak kullanıcılarının beklentilerini karşılayacak bir smartphone olarak karşımıza çıkıyor. Android 2.2 Froyo ile gelen model, bu sayede binlerce Android uygulamasından faydalanabilmenizi sağlamış.

2,8inç kapasitif ekrana sahip P305, piyasadaki birçok modele göre ekran olarak biraz daha küçük yapıda. Ancak ekran çözünürlüğü daha küçük ekranda daha iyi sonuç verdiği için, ekran kalitesinin iyi düzeyde olduğunu söyleyebiliriz.

Wireless, GPS gibi özelliklerinin yanı sıra 3Mp kameraya da sahip olan cihaz, aynı zamanda dijital pusulaya da sahip.

malzemeMalzeme: LG Optimus Me P305, genel anlamda ele oturan yapısı ve kaliteli dış malzemesi ile editörlerimiz tarafından beğenildi. Beğenilmeyen kısım ise alttaki şerit halinde bulunan tuş takımı oldu.

tasarımTasarım: Tasarımını en alttaki kabul / red buton kısmı hariç beğendiğimiz model, daha çok gençlere yönelik üretilmiş gibi görünmekte. Cihaz, oldukça şık ve farklı renk seçenekleri ile gelmekte.

performansPerformans: 600Mhz işlemci kullanan cihaz bu sayede Android uygulamalar üzerinde ortalamanın üzerinde bir performansa sahip. P305 aynı zamanda tam dolu batarya ile 5 saate varan konuşma ve 336 saate varan bekleme süresi sunuyor.Etiketler:, , ,
Kategoriler: Android Telefonlar, Cep Telefonu İncelemesi, Çok Yönlü Telefon, Editörün Seçimi, LG

hemensor
SPONSOR REKLAM
 
Mobilgen Toolbar
 

iPod Nano