iPhone Fotoğraf Programları

15.05.2011

hemensor

Bu yazımızda sizlerle CNET’in incelediği en iyi 3 iPhone fotoğrafçılık programının detaylarını aktaracağız.

HipstaMatic

Hipstamatic (1,99$)

Hipstamatic, Appstore’un en popüler iPhone’unuzun kamerasını eski okul yıllarınızdaki nostaljik fotoğraflar çeken bir kameraya dönüştürüren programı olarak karşımıza çıkıyor.

Lens, film, flaş tipi gibi seçenekler sunan Hipstamatic, bu sayede her çekiminiz için özel ayarlar yapmanıza olanak sağlıyor.

Everyday

Everyday (1,99$)

Eğer günlük olarak surat ifadenizin kaydını tutmaya meraklıysanız, Everyday iPhone kamera uygulaması sizin için hazırlanmış demektir.

Günün fotoğrafını çekmeniz için size uyarı vererek hatırlatma yapan program, aynı zamanda daha düzgün ve bir önceki günle orantılı boyutta fotoğraf çekmeniz için sizi yönlendiriyor. Daha sonra bunları isterseniz film izler gibi hızlandırarak yüz ifadenizdeki değişimi izleyebiliyorsunuz. İsterseniz sadece fotoğraf olarak da bakabiliyorsunuz.

Farklı ve ilgi çekici bir uygulama Everyday, günlük duygusal ifadelerinizi yakalayarak, gününüzün hangi tarihte nasıl geçtiği konusunda da bilgi sahibi olmanıza olanak sağlıyor.

İlgi çekici kamera programlarıyla ilgilenen kullanıcılar için Everyday, en çok satan kamera programlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

TiltShift

TiltShift Generator (0,99$)

Blur ve derinlik efektleri vermenize olanak sağlayan TiltShift Generator, bu sayede fotoğraf çekerken yapamadığınız yakın ve uzak obje izlenimlerini uygulamanıza olanak sağlıyor.

Başarılı bir program olan TiltShift, aynı zamanda renk tonları, parlaklık, kontrast gibi ayarları da yapmanıza olanak sağlıyor.

Kaynak: Top photography apps for iPhoneEtiketler:,
Kategoriler: Mobil Haberler

hemensor
SPONSOR REKLAM
 
Mobilgen Toolbar
 

iPod Nano