Nokia C2-01 3G Cep Telefonu İncelemesi

20.07.2011

hemensor

Nokia C2-01

Nokia C2-01 modelini test merkezimize konuk ettik. Modelin donanımsal ve yazılımsal, editörlerimiz tarafından yapılan incelemesini aşağıda okuyacak, yazı sonunda da bir inceleme videosunu bulacaksınız.

Pozitif Özellikleri

okSiyah / Sıcak Gümüş renk seçenekleri
ok2inç boyutunda 320 x 240 piksel renkli ekran
ok3,2Mp otofokuslu kamera (flaş entegresi bulunmamakta)
okÖzelleştirilebilir ana ekran sayesinde kolay menü kullanımı
ok46Mb dahili ve 16Gb ‘a kadar microSD desteği
okCihaz açıkken değiştirilebilen microSD (16Gb ‘a kadar destek verir)
okNokia S40 arayüzü ile kullanıcı dostu menüler ve internet üzerinden yazılım güncellemesi
okOvi Store ile uygulama ve içerik indirme imkanı

Negatif Özellikleri

Telefon etmekten daha fazlasını sunan Nokia C2-01 için eksik diyemeyeceğimiz ancak olsaydı daha iyi olabilirdi diyebileceğimiz tek özellik wireless desteği oldu.

Donanımsal Özellikleri :

Nokia C2-01 incelememize ilk olarak donanımsal özellikleriyle başlıyoruz. Siyah ve sıcak gümüş renk seçenekleriyle tasarım olarak elegant bir çizgide olan modelin 2inç boyutunda ve 320 x 240 piksel çözünürlüğünde ekranı bulunmakta. Ekran renkleri oldukça canlı ve parlak olan model bu yönüyle kullanıcı dostu bir yapıda.

46Mb dahili hafızaya sahip modelin aynı zamanda 16Gb ‘a kadar microSD ile hafıza arttırılma imkanı bulunuyor. Bu noktada en güzel özelliği ise microSD ile tak / çıkar yaparken telefonu kapatmanıza gerek olmaması.

Nokia C2-01, küçük yapısına rağmen dahili 3,2Mp otofokuslu kamerası ile geliyor. İyi seviyede çekim kalitesi sunan modelin kamerasında flaş maalesef bulunmamakta. Ancak gündüz çekimlerinizde anlarınızı yakalamanız için sizi yarı yolda bırakmayacaktır.

3G yanı sıra, Bluetooth 2.1 desteği de sunan Nokia C2-01, genel bağlantı ihtiyaçlarını rahat şekilde karşılıyor.

Yazılımsal Özellikleri :

İncelememizin ikinci kısmında Nokia C2-01 modelinin yazılımsal özelliklerinden bahsetmek istiyoruz. S40 üzerine kurulu arayüz ile gelen modelin menü kullanımı oldukça rahat. Ana ekranı sizin isteğinize göre düzenlenebiliyor. Bu sayede sık kullandığınız uygulamaları ana ekrana atamanız mümkün.

Sosyal ağlar üzerinde yüklü gelen C2-01 sayesinde Facebook hesabınızı rahat şekilde kullanabiliyorsunuz. Dahası, modelin yazılımı gereği, internet üzerinden hiçbir yere bağlantı yapmadan güncelleme yapmanız mümkün.

Ovi Store sayesinde telefonunuzla uyumlu oyun, uygulama, tema ve duvar kağıtları indirebiliyorsunuz. Bu sayede telefonunuzu özelleştirebiliyorsunuz.Etiketler:,
Kategoriler: Cep Telefonu İncelemesi, Nokia

hemensor
SPONSOR REKLAM
 
Mobilgen Toolbar
 

iPod Nano