Samsung Wave 2 İncelemesi

03.03.2011

hemensor

Samsung Wave 2

Test merkezimize konuk ettiğimiz Samsung S8530 Wave 2 cep telefonu incelemesini aşağıda bulacaksınız. Gerek tasarımı, gerekse özellikleri bakımından memnun kaldığımız Wave 2, özellikle gençlere yönelik bir cep telefonu olarak karşımıza çıkıyor.

pozitifPozitif Özellikleri: 11,8mm ince tasarım, 3,7inç WVGA 480 x 800 piksel çözünürlüklü ve 16 milyon renkli Super Clear dokunmatik ekran, dahili 2Gb hafıza ve 32Gb ‘a kadar microSD kart desteği, wireless, dahili GPS alıcı ile 3D haritalar, 1Ghz işlemci hızı, Samsung Bada v1.2 işletim sistemi, TouchWiz 3.0 UI arayüzü, Flash Lite destekli Dolfin web tarayıcı, multi dokunmatik yakınlaştırma, 5Mp kamera, 30fps HD video kaydı, multi işlem yöneticisi.

negatifNegatif Özellikleri: Telefonun özellikeri ve işlemcisi göz önüne alındığında, Android işletim sistemi olsaydı daha iyi olabilirdi, flaş ışığı iyi ancak çok yeterli değil, fiyatı biraz daha uygun olabilirdi.

teknikTeknik Özellikler: Samsung S8530 Wave 2, bir önceki Wave molinden sonra oldukça geliştirilmiş bir model olarak karşımıza çıkmakta. 11,8inçlik ince tasarımı ve yenilenen görüntüsü ile Wave 2, teknik özellikleri bakımından oldukça güçlü bir şekilde geliyor. 3,7 inç ekrana sahip cihaz Super Clear AMOLED ile gelmekte. Bilindiği üzere bu ekran, daha net, canlı ve az enerji tüketimine sahip. Ekranın çözünürlüğü de oldukça yüksek ve film / video izlemek için kullanışlı.

Dahili GPS alıcı ve wireless bulunduran Samsung Wave 2, Samsung’un kendine özel işletim sistemi olan Bada v1.2 ile geliyor. Android ya da iOs gibi imkanları bulunmasa da Bada platformu size birçok uygulama ve oyun sunuyor. Bununla birlikte halen gelişmekte olan platform sayesinde güncel uygulamalar bulmanız mümkün. Telefonun kullanıcı arayüzü ise oldukça basit, rahat ve özelleştirilebilir şekliyle kullanıcı dostu olarak hazırlanmış.

5Mp flashlı kameraya sahip olan Samsung S8530 Wave 2, aynı zamanda 720p 30fps HD video çekebiliyor. DVD kalitesinde çekilen bu görüntüleri ise TV de izleyebilir, ya da arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.

malzemeMalzeme: Sağlam ve sert bir kaplamaya sahip Samsung Wave 2′nin yüzeyi, bütünleşik ve herhangi bir noktasında titreşime yer vermeyen bir yapıyla geliyor. Dokunmatik ekranın çizilmeye dayanıklılığı sayesinde daha uzun ömürlü bir kullanım süresi veriyor.

tasarımTasarım: İnce ve şık görüntüsü ile Wave 2, hem gençlere hem de büyüklere hitap eden tarzda tasarlanmış. Dev ekranı ön yüüzeyinde oldukça hoş bir görünüm veren cihazın arka kapak tasarımı da oldukça modern. Telefonun görüntüsü aynı zamanda iş telefonu havası da vermekte.

performansPerformans: 1Ghz işlemcisi ile uygulama ve oyunlar üzerinde yüksek performansı olan model, tam dolu batarya ile 600 saate kadar bekleme ve 300 saate kadar konuşma süresi sunuyor.

• Samsung Wave 2 fotoğraf galerisi için tıklayınız.Etiketler:, , , ,
Kategoriler: Cep Telefonu İncelemesi, Çok Yönlü Telefon, Samsung

hemensor
3 Yorum Yapıldı
  1. matrix diyor ki: 21.11.2011 / 02:52

    wave 2 de internet ten video izlenmiyor bu nasıl bir iş yaa böyle bir tlf da böyle bir tan sistem akıl mantık alır iş değil :@

  2. matrix diyor ki: 21.11.2011 / 03:01

    Wave 2 gibi mükemmel bir tlf da bada gibi bir işletim sistemi oldukça bu telefon ziyan olur gider bu bada denilen işletim sistemi bir flash player i modlayacak ama gel gelelim adamlarda 10. ayda bada 2.0 version la çıkacaktı ama daha çok bekleriz :@

  3. umut diyor ki: 20.01.2012 / 02:46

    donanim konusunda sorun yok da bada nin nesine kullanicam o donanimi. bu telefonla sadece alo diyebiliyoruz arkadaslar acik ve net. bu fiyata xperia neo v cok daha iyi

SPONSOR REKLAM
 
Mobilgen Toolbar
 

iPod Nano